czwartek, 26 października 2017

Po co komu mikropigmentacja, po udanej transplantacji włosów?


Ludzie, których dotknął problem nadmiernego przerzedzania włosów i łysienia poszukują różnych rozwiązań. Często, po długich rozważaniach, decydują się na przeszczep włosów. 
Transplantacja włosów polega na pobraniu fragmentu skóry owłosionej z bocznych i tylnej okolicy głowy. Ma on najczęściej kształt paska o szerokości ok. 1 cm i długości kilku centymetrów (zależnie od planowanej liczby przeszczepów).
Miejsce pobrania jest zszywane szwem ciągłym. Naturalną konsekwencją zabiegu jest blizna przebiegająca poziomo dzięki czemu dość łatwo można ją ukryć pomiędzy włosami.
Pacjenci trafiający do naszej kliniki, to często ludzie, którzy zabieg przeszczepiania włosów mają już za sobą.
Gościmy w naszych gabinetach osoby, którym przeszczep się nie przyjął, ale niejednokrotnie, także, takie, które osiągnęły zamierzony efekt. 
Pojawia się pytanie- skoro przeczep się przyjął, miejsca pozbawione włosów, po odczekaniu odpowiedniego czasu, zaczęły pokrywać się meszkiem, dlaczego chcą zostać naszymi klientami?
Przeszczep, polega na wycięciu fragmentu skóry, wraz z włosami. Oznacza to, że aby w jednym miejscu móc włosy zaszczepić, z innego miejsca, należy je pobrać. Teoretycznie, pozioma blizna, nie powinna być widoczna, ponieważ zakrywają ją włosy rosnące powyżej. W praktyce często miejsce z zaznaczoną blizną prześwituje, widać, że w tym miejscu, włosy są nienaturalnie przerzedzone.
Na pierwszym spotkaniu słyszymy pytanie: "Czy po transplantacji włosów, można zdecydować się na mikropigmentację? Czy pozostała po zabiegu blizna nie będzie przeszkadzać?"
Uspokajamy: optyczne zagęszczenie skóry głowy to doskonałe rozwiązanie po zabiegu transplantacji włosów. Kropki stawiane przez linergistę, imitujące włosy doskonale przyjmują się na miejscach pokrytych bliznami. Jednak, ze względu na odmienną w tych miejscach tkankę skóry, pracujemy zdecydowanie delikatniej. Na bliznach pigment przyjmuje się szybciej, Kropki stawiane przez linergistę podczas zabiegu, z perfekcyjnie dobraną grubością igły i kolorem pigmentu, wtapiają się w naturalne włosy, co kamufluje optycznie bliznę. 
Podobnie jak na innych częściach głowy, zabieg mikropigmentacji wykonywany w celu kamuflażu blizn, daje efekt natychmiastowy, blizny "wtapiają" się w otoczenie włosów.

Mikropigmentacja skóry głowy, a konkretnie zacienianie - optyczne zagęszczenie włosów, to doskonałe uzupełnienie efektu jaki otrzymujemy  po przeszczepie. Po transplantacji rozmieszczenie włosów bywa nierównomierne, zdarza się, że miedzy włosami prześwituje skóra, co nie wygląda naturalnie.Optyczne zacienie skóry głowy zlikwiduje ten nienaturalny efekt. Jeden z naszych klientów, który zgłosił się do nas po udanej transplantacji włosów, po zabiegu zacieniania skóry, oglądając w lustrze efekt, z pół-uśmiechem wymalowanym na twarzy stwierdził: "Wreszcie nie widać tych po_ przeszczepowych sadzonek" :) :) i jak tu nie lubić naszej pracy ? :) 

1 komentarz: