sobota, 30 września 2017

Optyczne zacienianie skóry głowy u mężczyzn


Mikropigmentacja, to odpowiedź na problemy kobiet i mężczyzn związane z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem.
Zabieg mikropigmentacji polega na stworzeniu idealnej, wyglądającej naturalnie imitacji krótko ściętego włosa lub na optycznym zagęszczeniu mocno przerzedzonych włosów. Inaczej wygląda pigmentowanie kropki podczas tworzenia imitacji włosa, inaczej podczas tworzenia obszaru zacienienia skóry głowy. Inaczej dobieramy grubość igły, zagęszczenie stawianej kropki.
Ze względu na przebieg procesu utraty włosów, kobiety najczęściej poddawane są zabiegowi optycznego zacienienia skóry głowy. Mężczyźni poddają mikropigmentacji obszary skóry głowy pozbawione włosów (zakola, szczyt głowy) lub całą powierzchnię głowy, uzyskując imitację włosów. 
Jednak coraz częściej w naszej klinice pojawiają się mężczyźni, którzy chcą optycznie zagęścić swoje włosy. 
Zdarzają się pacjenci, którzy wbrew schematom, mają dość bujne grzywki, a włosy przerzedzają się na szczycie głowy, czyli na tzw czepcu głębokim
Często ratunkiem, w takich przypadkach są mikrowłókna. 
Jeden z naszych klientów, korzystał z mikrowłókien. Przez długi okres czasu to rozwiązanie było dla niego satysfakcjonujące. Obszar głowy, który pokrywały mikrowłókna, znajdował się na szczycie głowy, co nie stwarzało zagrożenia, że pył zostanie ręką rozprowadzony po twarzy czy kołnierzyku koszuli. 
Problem, zaczął się pojawiać, wraz z nadejściem chłodniejszych dni, kiedy nasz klient, chciał założyć czapkę. Nigdy nie było wiadomo, co się wydarzy przy ściąganiu nakrycia głowy.
Nasz klient rozważał jeszcze inne sposoby rozwiązania problemu. Trafił do nas na konsultację, chciał uzyskać informacje na czym zabieg polega, jak by wyglądał przebieg i zakres zabiegu w jego przypadku.
Po wspólnej analizie sytuacji, doszliśmy do wniosku, że w tym przypadku nie ma potrzeby ścinania włosów na bardzo krótko. Można wykonać zacienienie głowy, które zakamufluje prześwitującą skórę. obecnie jesteśmy po pierwszym zabiegu i efekt już jest bardzo zadowalający. 

Jednak przypominamy, że by dokonać optycznego zagęszczenia włosów, pacjent musi posiadać odpowiednią ilość naturalnych włosów. W przeciwnym przypadku, by efekt był naturalny, konieczna jest mikropigmentacja skóry głowy, nie jej zacienienie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz