wtorek, 28 listopada 2017

O co pytają pacjenci, czyli rozwiewamy lęk przed nieznanym. cz. IIPoprzedni mój wpis, to niejako "wątpliwości w pigułce" naszych pacjentów
Pytania, które pojawiają się najczęściej, jednak kiedy pierwszy niepokój i pierwsza ciekawość zostaną zaspokojone, pytania się mnożą
Każdy zwraca uwagę na inne aspekty zabiegu, o co jeszcze jesteśmy pytani, co jeszcze wzbudza ciekawość bądź niepokój naszych klientów?

  • Czy mikropigmentacja to zabieg bezpieczny? Czy nie grozi mi zakażenie min żółtaczką, HIV, innymi chorobami przenoszonymi nawet przy lekkim zadraśnięciu
Sterylność to nasz konik, nasza obsesja, to ta dziedzina, w której nigdy nie odpuszczamy, nie obniżamy standardów, nie schodzimy poza obszar perfekcji.
O tym, co jest podczas zabiegu jednorazowe, a co za każdym razem, zabezpieczane ochronną folią, zmienianą po każdym zabiegu pisałam tutaj:
naprawdę warto przeczytać :)

  • Czy mikropigmentacja hamuje proces łysienia?
Nie. W nielicznych przypadkach zdarza się, że mieszki włosowe pobudzone nakłuciami igły, ożywiają, pojawia się meszek włosów, Jednak nie dajemy naszym klientom fałszywej nadziei. Zazwyczaj jest to proces krótkotrwały. Mikropigmentacja imituje włosy, nie sprawia, że zaczynają rosnąć.

  • Skoro już podjąłem decyzję, to kiedy najszybciej mogę przyjść na zabieg?
Całość zabiegu mikropigmentacji obejmuje trzy sesje, każda  z nich trwa kilka godzin. Ważne jest by odbywały się  w miesięcznych odstępach. Dlatego, nawet jak najbliższy wolny termin mamy "już i natychmiast", nie oznacza to, że "już i natychmiast" możemy zacząć. Prawdziwą logistyczną łamigłówką jest ustalenie wszystkich trzech terminów jednocześnie, tak by miały prawidłowy odstęp czasowy i wszystkie terminy odpowiadały zarówno klientowi jaki i nam. 

  • Jaka jest cena zabiegu?  
Cenę ustalamy zawsze indywidualnie, to składowa wielu czynników. 

  • Czy mogę zdecydować się na zabieg optycznego zagęszczania włosów czy muszę poddać się pełnej mikropigmentacji?
To zależy od tego w jakim stopniu włosy uległy przerzedzeniu. Jeżeli jest możliwość optycznego zagęszczenia włosów, na pewno z tej możliwości skorzystamy. Jednak,czasem dla naturalnego i estetycznego efektu należy włosy ściąć i stworzyć imitację włosa.

Zarówno pytania opisane powyżej, jak i wiele innych kwestii omawiamy na konsultacjach. Każdy nasz pacjent to indywidualna historia, każdy ma swoje obawy i oczekiwania związane z zabiegiem. Naszą rolą jest wysłuchać, odpowiedzieć, rozwiać wątpliwości. Decyzję każdy podejmuje sam, my możemy jedynie doradzić i poinformować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz