czwartek, 20 kwietnia 2017

Mikropigmentacja brody


Zabiegowi mikropigmentacji może podlegać nie tylko skóra głowy! Niektórzy panowie chcą nosić brodę, jednak natura i w tym przypadku czasami sprawia psikusa. Co zrobić kiedy na głowie jeszcze bujny włos, o zdecydowanej barwie, a broda siwieje i miejscami, znacząco przerzedza się?
Można zarost zgolić, jednak miejsca pozbawione włosów i tak będą widoczne.
Zapewne już się domyślasz, że rozwiązaniem może być zabieg mikropigmentacji. 
Jeden z naszych klientów - pan Jakub, lubił swój zarost, dodawał mu męskości i pewności siebie. Jednak od pewnego momentu włosy na brodzie co prawda nie przerzedzały się, ale pojawiły się "plamy" skóry pozbawione owłosienia. Pan Jakub próbował zakamuflować miejsca pozbawione włosów, przykrywając je dłuższym zarostem. Jednak efekt nie był ani satysfakcjonujący, ani estetyczny. 

Zgodnie z zasadą "szukajcie, a znajdziecie", pan Jakub próbował znaleźć optymalne rozwiązanie dla swojego problemu. Pewnego dnia, odbierał swoją dziewczynę, po zabiegu kosmetycznym z naszego salonu. Już przed wejściem dosłownie "potknął" się o informację o zabiegach mikropigmentacji. Przyjazna rozmowa i już wiedzieliśmy, że broda pana Jakuba, znalazła odpowiedź na swoje problemy. 
Oczywiście nie wszystko było proste i z pewnymi decyzjami należało się zmierzyć.
Pan Jakub,miał ciemne włosy na głowie, natomiast, kolor włosów na brodzie, miał zdecydowanie jaśniejszy. Właśnie z tego powodu, farbował brodę, nawet dwa razy w tygodniu. Wiedzieliśmy, że brody z jasnymi refleksami nasz pacjent nie chce. W takim przypadku należało podjąć decyzję, czy ścinamy brodę na bardzo krótko, czy zostawiamy dłuższą długość włosów.
Zdarza się, że włosy rosną w różnym tempie. Zgolenie brody byłoby rozwiązaniem najbezpieczniejszym i najmniej kłopotliwym. Miejsca pozbawione włosów, zostałyby wypełnione mikropigmentacją, osiągnęlibyśmy efekt naturalny, kolor pigmentu dopasowany byłby do kropki jaką tworzy krótko ścięty włos i nikt by nie zauważył, że cokolwiek na brodzie pana Jakuba się wydarzyło. 
Nasz pacjent zdecydował się na noszenie brody i farbowanie jej. Kolor pigmentu został dopasowany do koloru farby. W takim przypadku broda będzie wymagała więcej uwagi i czasu. Przede wszystkim, żeby efekt był naturalny i estetyczny, należy regularnie brodę farbować, na kolor, do którego został dopasowany pigment. Bardzo ważna jest pielęgnacja brody, jej regularne podcinanie. Optymalna długość włosa w tym przypadku to 2-3 mm. Miejsca pozbawione włosów zostaną zacienione, będą wyglądać naturalnie. Pan Jakub zdecydował się na regularne farbowanie i ścinanie brody. Przyznam, że podziwiam determinację i zdecydowanie w dążeniu do celu, ale jak najbardziej rozumiem. Dobrze jest wiedzieć czego się pragnie i realizować swoje zamiary!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz