piątek, 28 kwietnia 2017

Mikropigmentacja estetyczna i medyczna. Co daje mi największą satysfakcję...?


Do Kliniki Mikropigmentacji trafiają pacjenci, którzy zabiegowi mikropigmentacji chcą się podjąć z powodów estetycznych, bądź z przyczyn mających podłoże medyczne. 
Zabiegowi z powodów estetycznych poddają się osoby, które nie są w stanie zaakceptować procesu przerzedzania się włosów czy łysienia.
Znaczące przerzedzanie się włosów, łysienie, ma ogromny wpływ na komfort życia, w niektórych przypadkach kończy się depresją. 
Jednak odwiedzają nas także klienci, dla których brak włosów na głowie nie stanowi problemu, jednak chcą wyglądać atrakcyjniej, chcą o siebie zadbać, chcą się odmłodzić poprzez nową fryzurę.
Mikropigmentacja jest także odpowiedzią, na problemy z utratą włosów, które związane są z przebytymi chorobami lub uszkodzeniami mechanicznymi. W tym przypadku mamy do czynienie z mikropigmentacja medyczną. 

Jednym z przypadków, kiedy mikropigmentacja medyczna, może stanowić rozwiązanie naszego problemu jest łysienie plackowate 
- czyli ubytek włosów w postaci ognisk, które przyjmują różny kształt i różną wielkość. Więcej na temat łysienia plackowate wspominałam w wpisie "Łysienie plackowate- jak zaradzić niespodziewanym zmianom"
Łysienia plackowatego nie można wyleczyć. Ten rodzaj schorzenia może pojawić w dowolnym momencie życia, także u ludzi bardzo młodych. Wśród wszystkich pacjentów cierpiących na to schorzenie, aż 20% przypadków ma podłoże dziedziczne.Drugą grupą osób dla, których mikropigmentacja medyczna może być ratunkiem, są osoby cierpiące na łysienie androgenowe. Łysienie androgenowe stanowi 95% wszystkich przypadków wypadania włosów. Jednym z naszym pierwszych pacjentów był Wojtek, który zmagał się z tym problemem:

Bardzo częstym problemem, który chcą ukryć nasi pacjenci są blizny, które powstały w różnych okolicznościach. W tym przypadku mikropigmentacja jest również, czasem jedynym , skutecznym rozwiązaniem. Mikropigmentacji możemy poddać blizny po przeszczepie włosów, który nawet jeżeli został wykonany z powodzeniem, nie zapobiegł dalszemu wypadaniu włosów. To problem wyjątkowo uciążliwy, co miało zostać zakryte razi jeszcze bardziej, a wzrok przykuwają nieestetyczne, budzące zaciekawienie otoczenia blizny.
Mikropigmentacja zakamufluje również blizny, które są swego rodzaju "pamiątką" po przygodach z dzieciństwa lub innych urazach, o których nie chcielibyśmy pamiętać,
Więcej na temat kamuflowania blizn, możesz przeczytać tutaj:

I w tym wszystkim tkwi tajemnica mojej fascynacji "metodą tysiąca kropek", źródło energii, która nieustannie się odnawia.
Kilka dni temu usłyszałam pytanie "Co tobie daje największą satysfakcję w pracy?"
Moja odpowiedź jest jednoznaczna: "Jak po zabiegu pacjent w podziękowaniu mnie przytula i mówi, że wyszło super. A na drugi dzień dostaję sms-a, że jest .... tu bywają słowa niecenzuralne..., ale chodzi o "za_ _biście"
Czy mogę oczekiwać więcej?
Takiej pasji w pracy życzę każdemu z Was.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz