piątek, 19 maja 2017

Konieczność powtórzenia mikropigmentacji, czyli dobre strony pozornie złej wiadomości


Podczas pierwszej konsultacji na temat zabiegu mikropigmentacji, klient uzyskuje informację jak przebiega zabieg, co trzeba zrobić przed, jak dbać o skórę głowy po zabiegu. Ustalamy czy konieczna jest pigmentacja skóry głowy, czy ilość włosów jest wystarczająca, by przeprowadzić zabieg optycznego zagęszczania. Ustalamy indywidualny dla pacjenta koszt wykonania całego zabiegu i zazwyczaj na końcu rozmowy pada pytanie czy mikropigmentacja jest zabiegiem jednorazowym czy musimy zastosować go powtórnie i po jakim czasie. 
Odpowiedni odcień pigmentu wprowadzany jest cieniutką igłą, taką jaką stosuje się przy akupunkturze, pod wierzchnią warstwę naskórka. Po odpowiednio wykonanym zabiegu, pigment nie zmienia koloru, nie jaśnieje, tak jak w klasycznym tatuażu. 

Po pewnym czasie znika, złuszczając się wraz naskórkiem.
Zabieg mikropigmentacji, dla utrzymania pożądanego efektu należy powtórzyć. Po ok 15-18 miesiącach, zapraszamy naszego pacjenta do ponownego odwiedzenia naszej kliniki. 
Najczęściej klienci uznają to za złą wiadomość, jednak wbrew pierwszemu odczuciu, fakt, że pigment jaśnieje i po pewnym czasie zanika, należy uznać za zaletę procesu mikropigmentacji. 
Dlaczego?
Łysiejąca skóra głowy, powstałe zakola, brak włosów na tzw czepcu głębokim, czyli szczycie głowy, mają tendencje do poszerzania swojego zakresu. 
Wszystkie poszerzone, bądź nowo-powstałe ogniska pozbawione włosów,  wymagają "dopigmnetowania". Bardzo trudno byłoby idealnie dobrać identyczny kolor pigmentu przy kolejnych zabiegach, uzupełniających nowo-powstałe obszary wymagające mikropigmentacji. 
Prawdopodobieństwo, że obszary, które należy poddać zabiegowi,zostaną poszerzone, to nie jedyna przyczyna, dla której powtarzalność mikropigmentacji jest atutem. 
Wraz z upływem czasu, zmienia się struktura skóry głowy, linia włosów opada, dla naturalnego wyglądu, konieczna jest korekta linii frontalnej, która stanowi o kształcie fryzury. Inaczej linie frontalną wyznaczamy u dwudziestolatka - a tak młodzi mężczyźni, trafiają do naszej kliniki,  inaczej wygląda to u mężczyzny, którego problem zakoli, dotknął w późniejszym wieku. W naturalny sposób, linia frontalna przesuwa się, a mikropigmentacja, która ma dać naturalny efekt, musi za tymi zmianami nadążyć.
Nikogo nie dziwi fakt, że włosy w pewnym momencie zaczynają nam siwieć. Chcąc by mikro-kropki, perfekcyjnie imitowały krótko ścięty włos, ważny jest dobór pigmentu do koloru kropki powstałej po naturalnym, krótko ściętym włosie. Ponawianie cykliczne mikropigmentacji, to gwarancja naturalnego wyglądu. 

Cała procedura mikropigmentacji, to naprawdę przemyślana i ukierunkowana na naturalny efekt strategia działania.
Często klienci pytają, jaki jest koszt ponownego zabiegu mikropigmentacji. Zabieg, który jest powtarzany po zalecanym czasie, w miejscach i na obszarze, na którym odświeżamy mikropigmentację sprzed kilkunastu miesięcy, obciąża naszych pacjentów w 50% zabiegu pierwotnego. 
Jak wyglądają efekty nieprofesjonalnie wykonanych zabiegów i jak bardzo niektórzy pacjenci marzą, aby niepożądany efekt, po prostu się wyłuszczył wraz z naskórkiem, wiemy i widzimy, próbując pomóc zgłaszającym się do nas klientom. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz