wtorek, 21 lutego 2017

Bezpośrednio po zabiegu mikropigmentacji wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi nam korzyść :)
Nasi pacjenci to często ludzie, którzy żyją bardzo aktywnie, zaangażowani w życie zawodowe, dbają o swoją kondycję fizyczną, regularnie uprawiają sport.
Dlatego, tak ważne jest dla nich pytanie: 
"Czy bezpośrednio po zabiegu mikropigmentacji będę musiał zmienić tryb życia lub zaplanować urlop?".
Mikropigmentacja jest zabiegiem nieinwazyjnym. Bezpośrednio po zabiegu, możemy odczuwać znużenie, spowodowane długością trwania sesji. Nie jest to jednak regułą. Jeden z naszych Pacjentów, nie odczuwał w ogóle zmęczenia, a bezpośrednio po wizycie w naszej Klinice udał się na spotkanie służbowe :)
Jedynym skutkiem ubocznym mikropigmentacji jest zaczerwienienie skóry głowy, które ustępuje zazwyczaj po kilku godzinach, maksymalnie po dwóch dniach, co absolutnie nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu i wypełnianiu swoich obowiązków.
Na co należy zwrócić uwagę i jakie środki ostrożności warto podjąć po zabiegu mikropigmentacji?
Podczas zabiegu mikropigmentacji cieniutką igłą wprowadzamy pigment pod naskórek, w wyniku czego mogą zdarzyć się mikro-urazy. Do momentu zagojenia zadraśnięć, należy unikać środowisk ciepłych i wilgotnych, ponieważ wpływa to na rozwój bakterii, grzybów i pleśni. Zabrzmiało bardzo poważnie, a co to oznacza w praktyce? Tak naprawdę nic uciążliwego i przeszkadzającego nam w życiu. Po prostu należy zachować zdrowy rozsądek. 

Bezpośrednio po zabiegu mikropigmentacji nie powinniśmy narażać skóry głowy na silne nasłonecznienie. Przebywanie na słonecznej plaży nie jest najlepszym pomysłem na spędzenie dnia bezpośrednio po zabiegu. Zdarzyło się w historii naszej Kliniki, że dwa dni po zabiegu pacjent wylatywał na słoneczne wakacje. W takim przypadku, należy smarować głowę kremem z wysokim filtrem UV (minimum SPF 30 ) i KONIECZNIE nosić okrycie głowy. 

Do momentu zagojenia się drobnych urazów na skórze głowy, nie wskazane jest korzystanie z pływalni. Woda na basenie narażona na obecność różnego rodzaju drobnoustrojów  i bakterii jest chlorowana. Na podrażnioną skórę głowy może mieć to niekorzystny wpływ, utrudniać gojenie, powodować podrażnienie  Warto jest poczekać, do momentu kiedy wszystkie urazy się zagoją, by z czystym sumieniem pływając kształtować sylwetkę i dbać o kondycję fizyczną.
Oprócz unikania eksponowania głowy na słońce, korzystania z pływalni ważne jest by kilka dni po zabiegu nie narażać głowy na wystąpienie potu. Duży wysiłek fizyczny, bardzo duszne pomieszczenia nie są naszym sprzymierzeńcem. Pot to doskonała pożywka dla bakterii, niepożądanych drobnoustrojów, na pewno nie sprzyja przyspieszeniu gojenia się zadraśnięć.
Reasumując, bezpośrednio po zabiegu, możemy normalnie funkcjonować w życiu codziennym, możemy bez przeszkód realizować swoje obowiązki zawodowe i funkcjonować społecznie. Należy, przez kilka dni unikać bezpośredniego nasłonecznienia głowy, chronić głowę przed przegrzaniem i wystąpieniem potu oraz zrezygnować z kontaktu z chlorowaną wodą. 
Czy to wysoka cena za poprawę samopoczucia i nabrania pewności siebie dzięki poprawie własnego wyglądu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz