środa, 1 marca 2017

Linia frontalna, czyli kształt naszej nowej fryzury :)


Przychodzi Pacjent do naszej Kliniki i nie zawsze wie, jak starannie  i  precyzyjnie będziemy ustalać co chcemy uzyskać w wyniku zabiegu mikropigmentacji :). Po wymianie informacji, co to jest mikropigmentacja, jakie problemy rozwiązuje, ustaleniu, czy zabieg jest odpowiedzią na problemy Klienta, dochodzimy do etapu ustalenia kształtu linii frontalnej. Rysunek linii frontalnej to bardzo istotny element w całym procesie mikropigmentacji. Tak naprawdę, w tym momencie zapada decyzja o tym, jaki kształt będzie miała fryzura. Wyznaczoną przez nas linią włosów możemy, w pewnym stopniu, wizualnie korygować kształt głowy. Pierwszy i bardzo istotny czynnik jaki bierzemy pod uwagę to oczekiwania Pacjenta. Rozmawiamy o tym, czego Pacjent oczekuje, a także jakie problemy są dla niego najważniejsze teraz- przed zabiegiem. 
Zdarzają się w naszej pracy sytuacje, kiedy linergista w innym świetle postrzega stopień problemu, niż sam zainteresowany Pacjent. Zazwyczaj związane jest to z faktem, że Klient nie zdaje sobie sprawy z tego, że z tył, na szczycie głowy, jego włosy znacznie się przerzedziły. W takich sytuacjach, podczas konsultacji, po prostu robimy zdjęcia, wspólnie je omawiamy i podejmujemy decyzję. Oczywiście do  Pacjenta należy ostatnie zdanie, choć bardzo często zdarza się, że nasi Klienci proszą nas o radę lub sugestię. Linergista doradzając Pacjentowi, zwraca uwagę na elementy, któremu samu pacjentowi trudno dostrzec min.: na naturalną postawę, na mimikę naszego Klienta.W celu sklasyfikowania poziomu łysienia lekarze stworzyli tabele przedstawiające poszczególne etapy wypadania włosów. W przypadku mężczyzn najczęściej stosuje się tabelę Norwood-Hamilton. Tabela ilustruje jak przebiega łysienie androgenowe u mężczyzn.*
Ubytek włosów rozpoczyna się w różnym wieku i przebiega w indywidualnym tempie.

Jednak w przypadku znacznego przerzedzenia lub utraty włosów inaczej będzie wyglądać linia frontalna u dwudziestolatka, a inaczej u osoby w wieku czterdziestu czy sześćdziesięciu lat. 
Naszym celem jest osiągnięcie jak bardziej naturalnego wyglądu. Dlatego dostosowujemy głębokość zakoli, zarówno do wieku jak i indywidualnego typu urody klienta. Podobnie jest z linią włosów nad czołem. Czy będzie miała kształt prosty, czy w tzw "szpic" lub "falę" mniej lub bardziej łagodną zależy od decyzji zainteresowanego, a często także jego bliskich, z którymi Pacjenci często się konsultują :)
U kobiet, które cierpią z powodu łysienia androgenowego, występuje nieco inny schemat łysienia. 
Włosy zaczynają się przerzedzać od środka głowy w kierunku skroni. Najlepiej model łysienia u kobiet ilustruje przedstawiona poniżej tzw. skala Ludwig'a. *
U kobiet, w początkowych etapach utraty włosów doskonałe rezultaty przynosi optyczne zagęszczanie włosów.

Dzisiaj troszkę teorii, a jak to wszystko wygląda w praktyce?
Na jakiej wysokości wyznaczamy linię włosów, jak postrzega siebie Pacjent, a no co my zwracamy uwagę. Ile cierpliwości musi wykazać Pacjent względem naszego perfekcjonizmu, a ile my względem wizji Pacjenta o tym wszystkim przeczytacie już w piątek.
* Załączone tabele pochodzą ze strony www.hsr.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz